• head_bn_ставка
  • DMX512 LED светла со ленти од сон во боја
  • DMX512 LED светла со ленти од сон во боја
  • DMX512 LED светла со ленти од сон во боја
  • DMX512 LED светла со ленти од сон во боја
  • DMX512 LED светла со ленти од сон во боја
  • DMX512 LED светла со ленти од сон во боја
  • параметар_икона
  • параметар_икона
  • параметар_икона
  • параметар_икона

 

 

 2216WW+W-240LED-34


Детали за производот

Технички спец

Преземи

lБесконечна програмабилна боја и ефект (бркање, блиц, проток итн.).
lДостапен повеќенапон: 5V/12V/24V
lРаботна/Температура на складирање: Ta:-30~55°C / 0°C~60°C.
lЖивотен век: 35000H, 3 години гаранција

5000K-A 4000K-A

Пренесувањето на боите е мерка за тоа колку точните бои се појавуваат под изворот на светлина.Под LED лента со низок CRI, боите може да изгледаат искривени, измиени или неразлични.Производите со високо CRI LED нудат светлина што им овозможува на предметите да изгледаат онака како што би се појавиле под идеален извор на светлина како што е халогена светилка или природна дневна светлина.Исто така, побарајте ја вредноста R9 на изворот на светлина, која дава дополнителни информации за тоа како се прикажуваат црвените бои.

Ви треба помош за да одлучите која температура на бојата да ја изберете?Погледнете го нашиот туторијал овде.

Прилагодете ги лизгачите подолу за визуелна демонстрација на CRI наспроти CCT во акција.

Потопло ←CCT→ Кулер

Долна ←CRI→ Повисоко

#АРХИТЕКТУРА #КОМЕРЦИЈАЛНА #ДОМ #ОДВОРЕН #ГРАДИНА

DYNAMIC PIXEL SPI е еден од најновите уреди за контрола на осветлувањето кој е погоден за различни внатрешни и надворешни намени.Спакуван со многу функции, како што е достапен повеќенапон: 5V/12V/24V, Работна/Складишна температура: Ta: -30~55°C / 0°C~60°C и животен век: 35000H, 3 години гаранција.Лесно е за инсталирање и користење.Можете да ја приспособите хексадецималната боја и да програмирате неограничени светлосни ефекти според вашата потреба. Dynamic Pixel SPI е ултра светла низа на пиксели со динамични пиксели, понудена во DC 5V, 12V и 24V напон на напојување.SPI е лесен, флексибилен за украсување и лесен за инсталирање, најдобар избор за декорација на настани или внатрешен и надворешен рекламен приказ.

DYNAMIC PIXEL SPI-SK6812 е многу моќен и врвен производ кој овозможува контрола на светлосни ленти со RGBW или RGB 16,8 милиони бои, во 4 зони и секоја зона може да се контролира поединечно.Вклучува многу ефекти за создавање неверојатни светлосни шоуа.SPI-3516 работи со DMX (канали 3 и погоре) или со користење на посебните програмски клучеви.Режимот „бесплатна потера“ дозволува лесно генерирање на неограничени обрасци.Дополнителните функции вклучуваат: автоматско скенирање, активирање на звук, прилагодување на брзината, итн…

Оваа супер прифатлива LED лента SMD5050 Pixel е најновата објавена од Dynamic LED, со водоотпорна и отпорна на топлина куќиште е погодна за надворешна употреба.Пикселот нуди неверојатна низа на LED бои и може да се програмира да прикажува широк опсег на ефекти врз основа на вашиот избор (како што се бркање, блиц, проток итн.) со 32 битен процесор за контролирање на вредноста на излезната осветленост.Исто така, има опции за напон од 5V/12V/24V што го прави ова погодно за речиси секоја апликација.Dynamic Pixel Strip™ е врвно решение за архитектонски, малопродажни и забавни апликации.Неговиот елегантен фактор на форма му овозможува да се инсталира во тесни простори, додека неговиот модуларен дизајн гарантира дека секој пиксел може лесно да се отстрани и да се замени по потреба.Идеално решение за создавање динамични ефекти како бркање, трепкање и течење.

SKU

Ширина

Напон

Макс W/m

Исечете

Lm/M

Боја

CRI

IP

IP материјал

Контрола

L70

MF15OA060A00-DOOT1A10

10 мм

DC5V

12 W

100 мм

/

WAA

N/A

IP20

Нано облога/ПУ лепак/Силиконска цевка/Полуцевка

СПИ

35000 H

НЕОН ФЛЕКС

Поврзани производи

евтини затемнети LED ленти светла

спална соба LED светло ленти во соба

паметни лед ленти светла за спална соба

ЛЕД светла со ленти за промена на бојата со ...

ЛЕД светла со ленти за промена на бојата

Водоотпорна LED лента за светло 5050 RGB